FILMOVI Tajna, i Vise od Tajne

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 20.07.2012. 16:28
PostPoslato: 09.01.2013. 10:51
Satori Mladen je napisao:Umesto citata postavicu linkove za par video zapisa na kome Ester i Abraham iznose razne odgovore. Video je sa prevodom

http://www.youtube.com/watch?v=IHbIVvfeu30

http://www.youtube.com/watch?v=9H9aoLzydus

http://www.youtube.com/watch?v=CWfLc8MFr1A

http://www.youtube.com/watch?v=jAvK3lGhv3s

da dodam jos samo jedan

http://www.youtube.com/watch?v=EpC8l_xe5ms

PostPoslato: 09.01.2013. 20:06
Jos jedan lep video od Abrahama Perfect timing

http://www.youtube.com/watch?v=n4Gj3GdXn4s

Osnovna ideja je u ciscenju vibracije, pripremanje vibracije pre ulazenja u akciju, da bismo savrseno bili poklopljeni sa onim sta stvarno zelimo da privucemo sebi :D

PostPoslato: 10.01.2013. 12:42
Poravnanje i podizanje vibracije

Kako sam aktivno poceo sa poravnanjem sa zeljenim ciljem, citanje Abrahama i rad sa Kreativnom Radionicom, pocele su intenzivno da mi se pojavljuju manifestacije. Otkrio sam jedan nacin kroz slusanje jednog programa koji meni savrseno odgovara, kako najlakse da udjem u raspolozenje koje je potrebno za ulazak u Kreativnu Radionicu. Poceo sam na internetu da zapazam oglase za pomoc pri pokretanju poslova, a na fejsbuku otkrijem novu stranicu sa knjigom ,,Zakon Privlacenja,, od Ester Hiks, iako je nisam svesno trazio. Nastavljam sa svojim radom i javljam novosti... :D

PostPoslato: 10.01.2013. 19:37
Mozda ne bi bilo lose da procitate ova dva teksta koja je Milos ranije postavio na sajtu Tajna. Mene su danas privukli. Procitajte i videcete zbog cega

http://tajna.rs/tajna-je-u-izobilju/

http://tajna.rs/tajna-je-da-budemo-srecni-odmah/

P.S.
Procitajte i komentare, videcete zbog cega :D

PostPoslato: 11.01.2013. 09:08
Da li smo cisti?

Da li smo mi cisti ako imamo ,,materijalisticke,, zelje? Da li gresimo ako tezimo da ostvarimo ono materijalno sa zelimo, ili to ne treba da radimo? Da li smo se rodili na ovom svetu u materijalnom okruzenju u materijalnom telu, samo da bismo naucili kako da ga se sto pre oslobodi,o i da tezimo ,,Spiritualnim,, i ,,Duhovnim,, ciljevima? Da li svaki put kada uhvatimo sebe da zelimo da privucemo sebi novac, ili luksuz, treba da osetimo gadjenje i odvratnost prema sebi, a svaki put kada tezimo oslobadjanju od tih zelja olaksanje? Da li je nas jedini cilj kako da se ,,Prosvetlimo,, i oslobodimo od svih ,,gresnih,, misli, i da tezimo zibotu posle zivota?

Kada uradim dve stvari, kada pogledam malu decu i bebe, i kada citam i slusam Abrahamovo objasnjenje, shvatim pravu istinu. Bebe i mala deca su stvarno nasi najveci ucitelji na zemlji, koju mi iskvarimo svojim pogresnim vidjenjem i pogrsnim delovanjem, ali i sami od svojih roditelja tako nauceni.

Gde nastaje problem? Kao bebe i mala deca, mi imamo jasne ciljeve, koji su bazirani na upoznavanju sa svetom u koji smo dosli, koji upoznajemo kroz ucenje i otkrivanje, sta je sve ovo oko nas, i sta smo mi. otkrivamo svoje telo, i svima su nam potrebni roditelji, odnosno potrebno nam je ono sto kada smo bebe i mala deca, od velikog broja drugih oko nas dobijamo prirodno i lako, a kasnije kako odrastamo, celog zivota osecamo sve manje, a zelju za tim sve vise. Bebe i mala deca, sasvim prirodno, u ogromnim kolicinama, dobijaju, Ljubav, Paznju, Toplinu, Neznost, Radost, Srecu, Podrsku, Hranu, Cistu, ispeglanu i mirisljavu garedobu, Nose ih, Voze ih, Paze ih Paze ih, Uce ih da govore, Uce ih da hodaju, Ponose se njima, Svi ih vole, Svi ih zele, i uce ih i spremaju za ,,tezak i naporan zivot i rad u njemu,,.

Uce ih da ih u zivotu, u ,,pravom zivotu,, vrebaju opasnosti, da se ako zelis nesto od onoga sta si dobijao kao beba i malo dete, moras da zapnes, i da se jako trudis, jer nema dovoljno za sve, ako imas jako puno onda moze neko zbog toga da te napadne i povredi, novac ne raste na drvetu, pa onda saznajez da je novac koren svakog zla, i da nije lepo da ti zelis da imas mnogo, ako ljudi oko tebe tesko zive, a i sam pocinjes da se uveravas, kako svet u koji si dosao, i koji je u prvo vreme izgledao bas onako kako bi trebalo, u stvari tako izgleda samo zato sto ti je neko drugi to omogucavao, iz razloga, sto sam to nisi mogao.

Pocinjes polako da uvidjas, da ovaj svet u koji si dosao i nije bas tako lep, upoznajes se sa skolom, ali se upoznajes i sa Veronaukom, upoznajes se malim brojem dobronamernih ljudi i nekim koji i nisu toliko dobronamerni. Upoznajes se sa lukavstvima, samalverzacijama, sa lopovima, sa napasnicima, prvo u skoli, medju onima medju kojima bi trebalo da budes jednak i zasticen, a onda od tvojih roditelja i od televizije saznajes koliko je u stvari strasan, opasan i tezak zivot i realnost u kojoj odrastas i od svega toga primas uticaj.

Zaboravljas polako kako je bilo kada si bio beba i malo dete, i sve snaznije osecas sve ono sta i imao i dobijao kao mali, a sve vise osecas da te sve oko tebe steze i gusi i pocinjes kako sve vise odrastas, da se pitas, Ko sam ja uopste? Da li ovo sta se desava oko mene predstavlja sve? I da li ja treba ovako da zivim? Pogotovo ako imas problem u porodici, maltretiran si, porodica se raspada, zivite u teskom ekonomskom stanju, dok sa druge strane, vidjas i nesto drugo. Vidjas neke ljude, koji i dalje dobijaju sve ono sto si i ti dobijao u svojoj najranijoj mladosti. Vidjas decu bogatih roditelja, koji i dalje nastavljaju da dobijaju sve ono sto si ti dobijao.Vidjas da njihovi roditelji imaju sve ono sto si mislio da imaju tvoji roditelji, a kada pitas svoje roditelje i tome, oni kazu za te ljude da su zli, pokvareni, prevaranti, manipulanti, izrabljivaci i nedolicni i da nista od toga nece sa sobom poneti na ,,Onaj,, svet.

Aha, pa to znaci da ,,Ovaj,, svet, nije to sta mi zelimo, a da ,,Onaj,, svet, ti koji su zli, pokvareni i kupe od ostalih ono sto svi zelimo, nece moci to da ponesu, i na ,,Onom,, svetu cemo svi biti jenaki? Pa da li je onda taj ,,Onaj,, svet, ono cemu treba da tezimo? Kako se dolazi na ,, Onaj,, svet? Tako sto na ,,Ovom,, svetu mi moramo da se patimo, da tesko zivimo, da se odricemo svega sta zelimo, da bismo to dobili na ,,Onom,, svetu dok ce to ovim pokraveni, prljavim i zlim ljudima biti oduzeto, a nama kao pravednim dato?

Ako dovoljno propatimo, i dovoljno se odricemo na ,,Ovom,, svetu, dobicemo Ljubav, Toplinu i Zastitu na ,,Onom,, svetu? A sta cemo da osecamo do tada? A sta bi bilo sa nama, da nam je neko, kao maloj deci, umesto da nas uci kako ne treba, govorio, da smo na ovaj svet dosli, zato sto smo zeleli da budemo u njemu? Zato sto smo zeleli da sami stvaramo svoja iskustva? Da imamo sve sta imaju svi oni koji na ,,Ovom,, svetu imaju sve sta zele? Da su nam rekli, da mi nismo ovo fizicko telo koje smo upoznali, da smo mi mnogo vise od toga? Da smo sve ono sto smo dobijali kao bebe i mala deca, mi sebi privukli, ali da smo kasnije prestali to da radimo? Da mi i na ,,Ovom,, svetu mozemo da sebi privucemo sve sta zelimo, i da samo dok smo na ,,Materijalnom,, nivou egzistencije, mozemo u potpunosti da ,,Osetimo,, i iskustveno dozivimo sve ono sta zelimo. Dodir sa drugim osobama, i drugim stvarima i supstancana, mozemo da osetimo samo dok smo zivi i u fizickom telu. Potpuno pogresno uceni, od strane svojih roditelja, na potpuno pogresan nacin, pokusavamo da ostvarimo ono sto zelimo.

Kako svakodnevno sve dublje ulazim u Abrahamovo ucenje, sve jasnije sagledavam gde sam do sada gresio, koga sam slusao a nije trebalo, i svakoga dana sve jasnije sagledavam, sta je to sta ne zelim, i sve jasnije sagledavam STA JE TO STA ZELIM...

Pridružio se: 23.02.2012. 13:23
PostPoslato: 11.01.2013. 10:17
Da li svaki put kada uhvatimo sebe da zelimo da privucemo sebi novac, ili luksuz, treba da osetimo gadjenje i odvratnost prema sebi, a svaki put kada tezimo oslobadjanju od tih zelja olaksanje?
Ti ne mozes da osetis gadjenje, jer je emocija reakcija tvog unutrasnjeg bica (Inner Beeing) ili Boga...i emocija je odlicna. A pravo olaksanje je uvek signal da sam cula poruku unutrasnjeg bica, koje mi govori da sam mislila nesto sto mi koristi.

Uporedi recenice:
Ja sam veoma duhovna osoba ako se odreknem materijalnog.
Ja sam veoma duhovna osoba i uzivam u materijalnim dobrima.

Meni licno druga recenica donosi olaksanje.

Bebe i mala deca su stvarno nasi najveci ucitelji na zemlji, koju mi iskvarimo svojim pogresnim vidjenjem i pogrsnim delovanjem, ali i sami od svojih roditelja tako nauceni.
Zato je zadovoljstvo videti te male bebe i decu kako iz dubine znaju svoju vrednost i u oci roditeljima kazu da nece da se povinuju njihovim pravilima i po cenu toga da dobiju batine ;) Ja se ne brinem za klince, oni su sve jaci i sposobniji i ako im se desi da nekih 15-20 godina zaborave zakon privlacenja, oni se sete prvom prilikom cim im neko ponudi neku knjigu ili film...dovoljno je da cuju da neko prica o tome i vec pocnu da se prisecaju. Tako da je sve u savrsenom redu. Nasa deca su mocna!

Ponose se njima, Svi ih vole, Svi ih zele, i uce ih i spremaju za ,,tezak i naporan zivot i rad u njemu,,.
Al stvar je u tome, sto mozes da ih ucis sta hoces, oni nece da saradjuju...i ako saradjuju neko vreme, veoma brzo se otmu. I ne smeta im sto ih zovu bezobraznim i neposlusnim.

Pocinjes polako da uvidjas, da ovaj svet u koji si dosao i nije bas tako lep, upoznajes se sa skolom, ali se upoznajes i sa Veronaukom, upoznajes se malim brojem dobronamernih ljudi i nekim koji i nisu toliko dobronamerni. Upoznajes se sa lukavstvima, samalverzacijama, sa lopovima, sa napasnicima, prvo u skoli, medju onima medju kojima bi trebalo da budes jednak i zasticen, a onda od tvojih roditelja i od televizije saznajes koliko je u stvari strasan, opasan i tezak zivot i realnost u kojoj odrastas i od svega toga primas uticaj.
I sve vreme mi moj osecaj kao navigacioni sistem pokazuje da mi to sve ne prija i da zelim nesto bolje. I cim naidje nesto bolje...dodje olaksanje i sve se promeni preko noci.

Zaboravljas polako kako je bilo kada si bio beba i malo dete, i sve snaznije osecas sve ono sta i imao i dobijao kao mali, a sve vise osecas da te sve oko tebe steze i gusi i pocinjes kako sve vise odrastas, da se pitas, Ko sam ja uopste? Da li ovo sta se desava oko mene predstavlja sve? I da li ja treba ovako da zivim? Pogotovo ako imas problem u porodici, maltretiran si, porodica se raspada, zivite u teskom ekonomskom stanju, dok sa druge strane, vidjas i nesto drugo. Vidjas neke ljude, koji i dalje dobijaju sve ono sto si i ti dobijao u svojoj najranijoj mladosti. Vidjas decu bogatih roditelja, koji i dalje nastavljaju da dobijaju sve ono sto si ti dobijao.Vidjas da njihovi roditelji imaju sve ono sto si mislio da imaju tvoji roditelji, a kada pitas svoje roditelje i tome, oni kazu za te ljude da su zli, pokvareni, prevaranti, manipulanti, izrabljivaci i nedolicni i da nista od toga nece sa sobom poneti na ,,Onaj,, svet.
Sve je i to dobro...jer dodajes kontrast i posle kao loptica skocica odskocis u sve ono sto ti se svidja. Tako da se ja ne bih brinula oko kontrasta na planeti. Zato smo i dosli, da malo zabrljamo...isprobamo sve i svasta.. i onda odlucujem sta hocu.
Kada afirmacije zaista deluju? - www.carobnemisli.com

PostPoslato: 11.01.2013. 11:22
Hvala Mina, odlican komentar

Shvatam, ja da sam jos u fazi ulazenja u Abrahamovo ucenje, i da treba da postanem svestan, da ako nema onih koji rade onako kako se do sada radilo, ja ne bih mogao da imam mogucnost izbora. I postajem svestan da ce uvek biti ljudi koji rade kao sto se sada radi, ali isto tako i da je sve vise ljusi koji uvidjaju i neki drugi nacin, nacin kako Uci i Savetuje Abraham. I radujem se da je na Zapadu sve veci broj ljudi koji prihvata i zivi po ovom ucenju. I Radujem se sto je je i kod nas u Srbiji, sve vise ljudi koji shvataju i pocinju da praktikuju ovo ucenje i da zive po njemu, koji postaju svesni, i koji postaju svesni kreatori, i koji sve vise shvataju, da pre delovanja i preduzimanja akcije i aktivnosti, treba da se poravnaju sa onim sto zele, i da kada se poravnaju sa svojom zeljom, i pri tome imaju osecanje radosti i srece, dobijaju inspiraciju i radosno prelaze u akciju i aktivnost, koja onda nije tezak rad kojim se kroz muku ostvaruju zeljeni ciljevi, vec sve postaje lako kao igra. I dok nam drugi govore nije to za igru, to je ozbiljan posao, mi postajemo svesni da je sve igra, da je sve lako i da je sve moguce...

PostPoslato: 11.01.2013. 15:49
Zelim da znam sta zelim

Pa kada ima oko mene toliko toga i sta zelim, i sta ne zelim, kako da saznam istinu, kako da saznam sta je to sta svarno zelim? Abraham nas uci da ,,Nase zivotno iskustvo nam neprekidno pomaze da identifikujemo sta zelimo. Cak i onda kada smo potpuno svesni necega sto ne zelimo, to je trenutak kada nam postaje jasnije sta zelimo. Od pomoci je da kazemo, ,,Zelim da znam sta zelim,, jer nasa akutna svest o toj nameri, intenzivira proces.,, :D

PostPoslato: 12.01.2013. 09:51
Vidite ono sta zelite da bude

Bez obzira koja i kakva je vasa trenutna situaciju, iako mozda ucestvujete u necemu, ili gledate da se desava nesto sto ne zelite, promenite to. Pocnite da gledate ono sta zelite da bude. Ako ste vi, ili neko koga volite, bolestan, pocnite da gledate sebe, ili tog koga volite, kako je zdrav, kako se dobro osecate, ili oseca, kako ste dobro raspolozeni, ili kako je taj neko dobro raspolozen. I onda to ponavljajte jos nekoliko puta tog dana, i onda to ponavljajte nekoliko dana, i onda to gledajte svaki dan.
Ako nemate novca ili posao koji biste voleli, pocnite da gledate novac oko vas, na svakom koraku, na koju god stranu da bacite pogled vidite novac, vidite da ljudi u svojim rukama imaju novac, da ga broje, da nesto za njega kupuju, da prodaju nesto za novac, vidite ga kako izgleda, cujte ga kako suska dok se krece kroz ruke, osetite kako vi u rukama imate novac, vidite sav novac koji je oko vas, kako sada prolazi kroz vase ruke, kako prolazi kroz vase djepove, kako ga odnosite u banku, kako ga ulazete u banku, kako ga podizete iz banke, kako nesto radite i za to dobijate novac, pogledajte koji se sve poslove rade oko vas, kako izgledaju ljudi koji rade te poslove, kako se osecaju na njima, vidite sebe na tim poslovima, vidite sebe kako radite na tim poslovima, kako se osecate dok radite te poslove, vidite kako za taj posao dobijate novac, kako odlazite u prodavnice i trzne centre i gledate robu koja vam se svidja, kako se lepo osecate dok znate da imate dovoljno novca da mozete da kupite svesta vam se svidja, vidite sebe kako kupujete i placate robu koju ste upravo odabrali za sebe. Osecate se lepo, mocno, i svesni da sve sta zelite, samo o tome trebate da mislite, na to da se koncentrisete, vibraciono se sa tim poklopite, i dozvolite da se to polako pretvori u vasu relnost. :D

PostPoslato: 13.01.2013. 08:53
Kao nastavak mog teksta nasao sam jedan interesantan seminar, za koji mislim da moze da vam bude interesantan :D

http://www.youtube.com/watch?v=PeNAGoFSqno&list=UUvnu2U0X4wNxofUBP38saiw&index=52
http://www.youtube.com/watch?v=1g1nn-DeWhg&list=UUvnu2U0X4wNxofUBP38saiw&index=51
http://www.youtube.com/watch?v=vCqBMB6Z4w0&list=UUvnu2U0X4wNxofUBP38saiw&index=50
http://www.youtube.com/watch?v=06TqzfO__rU&list=UUvnu2U0X4wNxofUBP38saiw&index=49
http://www.youtube.com/watch?v=vs6rbNYnrxc&list=UUvnu2U0X4wNxofUBP38saiw&index=48
http://www.youtube.com/watch?v=GvK_wYlTWr4&list=UUvnu2U0X4wNxofUBP38saiw&index=47

PostPoslato: 13.01.2013. 10:24
Sto isto objasnjava i Abraham

http://www.youtube.com/watch?v=mKdNgy_VWSA

PostPoslato: 13.01.2013. 17:38
Jako mi se svideo ovaj odgovor na drugoj temi, koji je postavila Kreativa, pa sam ga ubacio na ovu temu, zato sto objasnjava puno toga vezano za ovu temu, a i cesto cu se pozivati na njega

,,Draga Marss,
Prvo pocni sa odvajanjem vremena za sebe ujutru i uvece po 15 min. Osami se i pokusaj samo da dises i da nista ne mislis.Ako ti krenu neke misli odmah se vrati na disanje,prati udah i izdisaj.To radi nekih petnaestak dana....u medjuvremenu izmedju toga radi sto i obicno.Nakon tih petnaest dana pocni da postavljas pitanje sebi sta ti stvarno zelis...ne trudi se da nadjes odgovor jer ce ti se on sam pojaviti.
Kad dobijes odgovor sta zelis od zivota zapisi to.Jedan list za jedan segment.Ne mora da bude veliki opis nego u kratkim crtama.Onda svaki dan (I dalje ujutru i uvece disi i trudi se da ne mislis nista) dopunjavaj svoje delove kako bi to izgledao tvoj novi nacin zivota.Kad napravis tako jednu pricu u jednom delu u toku disanja ujutru i uvece pokusaj da vidis sebe u tom nacinu zivota...da vidis kako bi se osecala kad bi tako zivela...To radi i uvece pred spavanje i u toku dana kad si lepo raspolozene malo zamisljaj...
Sve cesce misli o toj ideji.Hrani je.
Da bi se resila negativnih stavova pokusaj sebi da objasnis zasto to nije dobro za tebe i pomiri novi odgovarajuci stav...Mozes to uraditi kao dijalog sama sa sobom za i protiv i videces da se deo koji se bori protiv promena polako menja.Iskljucuj okolinu u svemu sto ti se ne dopada. Svako gleda svoj interes a ti pocni da gledas svoj. Kad te ometaju seti se da ti vise ne dozvoljavas da ti oni upravljaju zivotom i da ti sad kreiras svoj novi nacin zivota. Njih pusti i njihove stavove...Neka su...Kad izmenis te svoje stavove i oni ce se promeniti...gledace te drugacije i videce te onako kako ti sebe vidis u novom nacinu zivota....Samo napred ! Tajna deluje ja ti to sa sigurnoscu tvrdim i za lose i za dobro. Tvoj svet kreiras u sadasnjem momentu ali se on realizuje sa malim zakasnjenjem.Zato od sad pa nadalje nista od spoljasnjeg sveta ne treba da dozvolis da ti pokvari kreiranje buducnosti.Uvek se seti i u startu izignorisi...Samo reci ma sta vi znate. Ja cu po mom.Nedam da mi neko pokvari planove i da zbog toga ja opet ispastam. Tako uvek reaguj.Ne pustaj.I sve ce doci na svoje mesto.Shvatices da ti je sigurno lepse to sto zelis od onog sto jeste sad.Idi tamo gde ti je lepse i uzivaj u tom drugom stvorenom zivotu. I manifestacije ce poceti vrlo brzo...Prati desavanja i primecuj promene.,,
Prethodni

Povratak na Praktične metode i tehnike