ima li sabotaze?

Pitajte sve što vam nije jasno oko primene tajne u praksi ili ostalih aspekata zakona privlačenja.

Pridružio se: 15.05.2012. 10:30
PostPoslato: 01.10.2012. 20:25
Dobro vece!
Nije mi jasno zasto se neke zelje i pored pravog, verujuceg raspolozenja ne ostvaruju? Neko ;) mi je rekao da su te neostvarene zelje, zelje u nastajanju. Izraz mi se mnogo dopao!
Da li razlog lezi u strahu, sumnjama, neverici kojih cesto nismo svesni, a bez obzira na to, oni postoje i miniraju nas, tacnije miniramo sami sebe? Kako znati da smo sopstveni saboteri ako to zaista i jesmo?
Primecujem da se najpre ostvaruju zelje koje u nama ne izazivaju nikakav grc, vec samo neka lepa osecanja koja ratko traju. Sve je to u skladu sa vibracijama, znam to.
Dakle, kako da znam da li samu sebe sabotiram? Reci cete mozda da sumnjam, pa eto sabotaze, ali ja to ne radim svesno, ako to uopste i radim.
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: 19.12.2010. 02:48
PostPoslato: 01.10.2012. 22:19
Biljka,

samim tim što se uopšte pitaš zašto se želje ne ostvaruju, iskazuješ svoju sumnju i nevericu. Onaj kod je uveren u ishod ne bi postavljao takvo pitanje, zar ne?

Pozzzzzz
Tajna je zakon privlačenja

PostPoslato: 01.10.2012. 22:30
Pozdrav Tajna ;)
verovao ili ne, pretpostavljala sam slican komentar. Dobro, ti i jos neki Tajnasi, stvarno ste ljudi od materije i svaka cast na tome! :) E sad, pitanje je ako ima sumnje i neverice, kako se ,,ocistiti"od toga i biti bice svetlosti, produhovljeno i sigurno?
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: 19.12.2010. 02:48
PostPoslato: 01.10.2012. 22:44
Svi smo mi ljudi od krvi i mesa i daleko smo od "bića svetlosti". ÄŚak i oni među nama koji su najviše napredovali imaju i negativne misli i sumnje i nevericu. To je normalno i ne treba se stideti toga. Ali, bitno je šta radiš sa takvim mislima kada se pojave. Da li ih neguješ i forsiraš, pa onda privlačiš još takvih misli koje privlače nove negativne misli? Ili ih sasečeš u korenu i ne dozvoliš im da se razmahnu?

Baš sam skoro na nekoj temi postavio linkove ka nekoliko tekstova sa bloga o eliminisanju negativnih misli, pa možeš da ih pročitaš. Ponoviću ih i ovde:

http://tajna.rs/gumica-za-pozitivne-misli/
http://tajna.rs/eliminisanje-negativnih-misli/
http://tajna.rs/optimizam-i-pozitivan-pogled-na-negativne-dogadjaje/
http://tajna.rs/pazite-na-recnik/
http://tajna.rs/preskocite-ostricu-brijaca/
Tajna je zakon privlačenja

PostPoslato: 01.10.2012. 22:50
Citala sam, ali to cu uciniti ponovo.
Hvala Tajna!
Korisnikov avatar
Pridružio se: 23.04.2012. 10:15
PostPoslato: 01.10.2012. 23:19
*
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.01.2011. 09:42
PostPoslato: 02.10.2012. 09:13
Draga Biljčice,
pročitaj ovu knjigu, tamo je sve lijepo objašnjeno što se tiče sumnje i kako se osloboditi iste, kniga je jako pitka i pojednostavljena, pročitaćeš je u sekundi

http://www.4shared.com/office/skCzfgIl/Pierre_Franckh-Uspjesno_zeljet.html
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 02.10.2012. 10:51
Sta znaci NEGATIVNO UOPSTE?
Negativno postoji kod ljudi koji nekako "misle" da negativnost mora ili treba da postoji i u njima zive misli usmerene u negativnost , da li svesno ili nesvesno u tom smeru. To je stav, da li je svestan ili nesvestan, nevazno. Ljudi uglavnom naslede stavove kolektivnog da negativnost postoji i takvim ljudima negativnost para zivot.
Da bi covek sebe promenio, treba da nadje mir, da promeni sebe po svim pitanjima postojanja negativnosti i shvati sebe u svetlosti.

Zato ima nesporazuma medju ljudima? Zato sto nisu svi na istom stepenu svesti i svaciji stepen brani svoje predubedjenje svesti. a onda im zasmeta tudje predubedjenje i dodje do unutrasnjeg napada na samog sebe. Ja funkcionisem drugacije, posle svega sto sma prosla i verovatno da je to i jedini moj put, a drugi mogu da nauce ako zele, ali ne moraju. Kada ja nesto kazem, cinim to iz sopstvenog razuma i nikad ne znaci da to neko treba da usvoji, ali ocigledno da je moj put jako dobar, cim mene odzava u cudima. Nije isto ko vam govori, prema tome i tu imate izbora, da primetite ko sta potencira i ko o cemu govori. Ja vam govorim o SVETLU I O MOCI, jer ona zivi u meni. Da li ce to neko da prihvati, ili ce da zamahne rukom, to ce uciniti u zavisnosti od samog sebe. imam debelu praksu sa time, ali kako vidim ljudi sve vise sami primecuju sebe u meni..sebe pozitivne. Samo napred.

Covek treba da prestane da se bori za dokazivanjem tame. Ajnstajn je lepo rekao da svakoj tami ako se doda svetlost, tama ne postoji. Tamu neko zeli, ukoliko je oseca, Kako onda moze da postoji negativnost u vama? Zasto ta negativnost postoji i zbog cega je ona tako vazna vama? Ovo se odnosi na one koji je osecaju, naravno! I ne odnosi se na nikoga licno ovde... ali evo da se umesam u temu... ljubim vas.

PostPoslato: 02.10.2012. 12:24
Dragi moji pozitivci ;) ,
drago mi je sto se tako dobro osecate i sto radite na sebi. Radim i ja, a kad ,,zaskripi", odnosno kad mi nesto nije jasno obratim se vama. Uvek saznam nesto novo i vazno za mene. Divni ste!!! :thumbup:

Pridružio se: 23.02.2012. 13:23
PostPoslato: 02.10.2012. 12:39
Biljka je napisao:Pozdrav Tajna ;) E sad, pitanje je ako ima sumnje i neverice, kako se ,,ocistiti"od toga i biti bice svetlosti, produhovljeno i sigurno?
Pitanje je pogresno jer ti kroz pitanje bukvalno planiras da ce biti sumnje i neverice i da ce biti potrebe da se cistis od toga.

Postavi novo pitanje.

Recimo...kakav je osecaj potpuno verovati u to da me ovaj Univerzum voli?
Kada afirmacije zaista deluju? - www.carobnemisli.com

PostPoslato: 02.10.2012. 12:49
Ok!
Kakav je osecaj potpuno verovati u to da me ovaj Univerzum voli?
Korisnikov avatar
Pridružio se: 23.04.2012. 10:15
PostPoslato: 02.10.2012. 13:41
MILA , TAJNA,MINA U SRECI, GRACE ,BILJKA SVIMA HVALA HVALA HVALA SVI STE SUPER

PostPoslato: 02.10.2012. 13:57
kiss Nina :P

Pridružio se: 19.05.2012. 17:18
PostPoslato: 02.10.2012. 17:17
Da i ja pokusam da odgovorim kako se borim sa negativnosti u sebi. Mila je postavila pitanje: „Tamu neko zeli, ukoliko je oseca, Kako onda moze da postoji negativnost u vama? Zasto ta negativnost postoji i zbog cega je ona tako vazna vama? ”
Ja bih ovako odgovorila: naucili smo da se identifikujemo s tom negativnosti, vazna nam je kao i sve za sto smo vezani i na sto smo navikli. Ta negativnost je ono sto nazivamo karma i ono cim hranimo svoj ego . Ona je jednostavno tu. Trazimo da zadovoljimo sebe (svoj ego) i u iscekivanju zadovoljenja upadamo u nestrpljenje i samim tim gdje je nestrpljenje tu je i sumnja (kad jos nije nece nikad). Sto se vise opiremo postojecem stanju, takvo stanje je sve stabilnije. Znaci, rjesenje je u neopiranju. A kako? Ja to radim ovako: vjezbam svjesnost sto cesce, vjezbam svoje prisustvo. Stanje (problem) je tu i ja pokusavam ne da ga ponistim nego da ga posmatram. Ne dam mu da se razvije, ne dam mu d a ide u proslost, ne dam mu da se siri u buducnost predvidjajuci lose scenarije. Zaustavljam ga tu gdje jeste i osjecam ga. Zatim to osjecanje slabi. Javi se ono ponovo, za 2-3 sata, sutradan…ali ja opet isto – posmatram ga, pustam ga da bude tu, ali ga ne razvijam,ne hranim ga. I odustala sam od nestrpljenja. Bog zaista zna kad smo spremni da prihvatimo trazeno.
Ja to tako radim, ali i ja sam tek pocetnik u svemu ovome. Mozda nekom drugom ovakav nacin ne odgovara, ali ipak mislim da je ovo ispravan nacin.

Pridružio se: 19.12.2010. 22:59
PostPoslato: 02.10.2012. 20:14
da,sabotiramo sami sebe.

sabotiramo sami sebe kada sumnjamo u uspeh odn kada nam je lakse da odustanemo od necega sto zelimo ili mislimo da zelimo i kada nam je lakse da ubedimo sebe da to jednostavno ne mozemo da ostvarimo,postignemo.
Sabotaza se javlja onda kada nismo dovoljno osnazeni ili dovoljno otvoreni za iskustvo koje zelimo da dozivimo.Ja to dozivljavam tako kao da sam jednom nogom na kocnici a drugom nogom na gasu a pri tome zelim negde da stignem pa sad cim se malo prepustim i krenem,ja za svaki slucaj malo i prikocim i to se zove sabotaza
Nije neuspeh jedino sto ljude plasi,jednako plasi i uspeh,jer ma koliko mislili da ce nam biti lakse kada neku zelju ostvarimo u isto vreme se i plasimo sta taj uspeh sa sobom i nosi a sigurno je da nosi odredjene promene i bez obzira koliko one bile pozitvne ipak postoji taj strah od novog i nepoznatog.Na primer,trema.Iako znamo da ce se neki ispit,nastup...prezentacija ipak zavrsiti na dobar nacin,cesto imamo tremu jer se nekim delom mozga prave razne kombinacije sta bi sve moglo negativno da se desi,cisto da budemo spremni i za tu mogucnost i na taj nacin i pravimo teren za neka losa iskustva.To je takodje sabotaza.
Ja duboko verujem da su sve promene moguce kada smo dovoljno otvoreni prema svim izazovima.To jeste najcesce kada su u pitanju ostvarenja nekih nama manjih stvari iako smo davnih dana naucili da je veliko ili malo samo igra nase percepcije.
Na primer,moja drugarica je u isto vreme zelela da se preseli u drugu drzavu i da tamo zapocne novi zivot ali je u isto vreme i jako brinula o tome kako ce njeni roditelji ostati u Srbiji bez nje.Onog trenutka kada je resila problem brige o roditeljima ukazala jojj se sansa za preseljenje i ona je otputovala.
Mislim da se o tome radi.samo o nedostatku hrabrosti i o sumnji u ispravnost svojih zelja.Kada se postigne taj sklad,kada dozvolimo da sebi da se pokrenemo onda se i citav univerzum pokrene.Sve do tada ga mi sami sabotiramo.

Povratak na Postavite pitanje