Manipulacija ZP

Pitajte sve što vam nije jasno oko primene tajne u praksi ili ostalih aspekata zakona privlačenja.

Pridružio se: 15.08.2012. 22:46
PostPoslato: 24.09.2012. 15:21
Imam miliooon pitanja, jer nesto mi nije bas najjasnije oko ZP.
Elem, citam starije teme i malo po nailazim na teme gde ljudi postavljaju pitanje tipa:
1.da li i kako mogu uz pomoc ZP da vrate voljenu osobu koja ih je ostavila ili su raskinuli iz drugih razloga.

Iskreno, nije mi bilo svejedno kada sam citala pitanja, zatim neke odgovore, iskustva, savete i forumasa poput ovih: afirmisi i radi imaginacije voljene osobe i ZP ce krenuti da radi.
Zar to nije oblik manipulacije? Sta ako ta voljena osoba ne zeli da bude s tom osobom koja afirmise i koristi imaginaciju ne bi li je privukla?
Da li se uz pomoc ZP neko moze kontrolisati i uticati na nas zivot?

2. Druga stvar koja me je zbunila je Mila.
Mila je u jednom postu napisala... ne mogu bas da se setim na kom, i o cemu se tacno radilo, ali pominjala je da zbog necije zelje (mislim za odredjenom kucom) nesvesna dusa koja zivi u toj kuci moze da umre da bi ZP toj osobi koja tu kucu zeli, doneo manifestaciju.
Iskreno , najezila sam se.

Nije bas svejedno znati da neko moze da afirmise negativne afirmacije u vezi nas.

Meni je iskreno tesko da poverujem u to, to mi je ravno vradzbini i bacanju cini.

Zato bih volela da cujem od iskusnijih tajnasa sta se desava ako recimo Pera Peric upravo sada afirmise (bilo pozitivno ili negativno) : zelim da Mara Maric ostane bez posla/ kupi auto/ozdravi, ili sta god, jos i pri tome stvara imaginacije? Da li dolazi do manifestacije?
Cak i da afirmise zelim da dobije posao/ozdravi- zar i to nije manipulacija? Mesanje u tudj zivot? Zar nismo mi jedini koji u svom umu mozemo da krojimo buducnost a ne afirmacije Pere Perica u ime nas?

3.Posle porodjaja bila sam upala u neku blazu formu postnatalne depresije,koja je vrlo brzo prosla. Za to vreme sam se plasila da li beba dise, sta ako joj se desi ovo, deci ono, sta ako se povredi, udavi na spavanju, razboli itd... Dete mi sada ima tri godine,i sve je OK. Zdrava, pametna, napredna.... Mene zanima da li sam ja tim mislima mogla da naskodim mom detetu (tj drugoj osobi)?

Ili ja jednostavno nisam dobro shvatila ZP. :D

Pridružio se: 10.09.2012. 21:38
PostPoslato: 24.09.2012. 16:26
Ovo je nesto o cemu sam intezivno razmisljala u poslednje vreme. Drago mi je IVS da si to pokrenula, nadam se odgovoru koji ce razrijesiti idlemu o uticaju na slobodnu volju drugih ljudi.
Pozdrav
Korisnikov avatar
Pridružio se: 22.12.2010. 18:33
PostPoslato: 24.09.2012. 16:39
Ja cu ti odgovoriti kratko-NE. :P ne mozes uticati na zivote drugih ljudi vec samo na svoj :) recimo sto tice voljene osobe zp ce naci bolji moguci da tu voljenu osobu isporuci ... na 2 nacina - ili ce se pomiriti ili ce zp uciniti da se osoba x zaljubi u drugu osobu koja postaje voljena osoba a prethodnu ce zaboraviti tako da nece ni primetiti :) pritom ce i druga osoba biti zadovoljna jer su oboje u tom trenutku na istoj frekvenciji :) zaista verujem da bi zp uvek ucinio sve na najbolji moguci nacin, nikako na stetu nekoga ;)
Kad mi potonu sve ladje ja se pravim da su podmornice !

PostPoslato: 24.09.2012. 16:45
Hvala, Puyol... naletela sam i na tvoju temu Amerika, dok sam citala stare teme.
Imamo isti cilj. I moj san, jos od detinjstva, je da zivim i radim u USA. Ja sam tamo bila, turisticki, 2007-me, u Kaliforniji. Prelepa mi je! :D

Srecno i tebi!!!
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 20:40
PostPoslato: 24.09.2012. 17:32
ivs,

kao poznavaoci ZP moramo biti svesni jedne cinjenice a to je da ne možemo koristiti zakon
protiv necije volje.Ukoliko dobro razmislimo,posebno kada su u pitanju ljubavne veze,
možemo doci samo do jednog zakljucka:
Hvala Bogu i Univerzumu što zakon funkcioniše na takav nacin.Kad ne bi,neko drugi bi mogao
da odluci da ste vi ljubav njegovog života i upotrebi zakon protiv vas.

Ali niko ne može,pa ne možete ni vi. :)

Svaka negativna misao prema drugoj osobi izbacuje vas iz alfa stanja.Kada negativno mislite o drugoj osobi tada ste u beti a na toj frekvenciji ZP ne funkcionise u vasu korist vec protiv vas.Svaka vasa negativnost privlaci jos vise negativnih situacija u vas život.Ne ocekujte negativnost od osobe kojoj ste uputili to moze da vam se desi od bilo kog drugog a desava se od onog od koga ste se najmanje nadali.

Zabrinutost majke prema detetu je prirodna stvar i dokle god nisi radila protiv majke prirode nikada se nece desiti nesto negativno.

Dakle,svaki put kada imas nameru da nekom pomognes u postizanju cilja a ta ista osoba to zeli,sigurno si pojacala vibraciju za njegovu dobrobit. :)
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 24.09.2012. 18:05
Nije isto SVESNOST i NESVESNOST i koje je vrste ta SVESNOST I NESVESNOST. Pisala sam ja o Svesti, samo se to treba i razumeti sto ja pisem, naravno. Verujem da sve vise shvataju svi o cemu ja to pisem.
Mozda nekima izgleda budalasto sto ja odvajam SVEST, PODSVEST, NESVSET I NADSVEST..ali analizirajte malo bolje sta je sta, ako zelite da razjasnite takve dileme koje imate. I te kako mozete da uticete na ljude i na svoju decu pogotovu, nego je vazno da znate na koji nacin uticete i koje su vam namere i imate li uopste namere, ili se ogranicavate i ne zelite da preduzmete odgovornost. Neki ljudi krive nastavnike i skolstvo i tako dalje. Ispitajte sebe, budite realni sa samim sobom i preispitajte sve sta mislite o sopstvenom detetu. Da li ne preterujete i nesvesno stvarate problema? Kazem preispitajte..jer ne tvrdim da neko se ponasa lose ovde..ja ne znam ko se kako ponasa..ali cesto roditelji iz straha "upropaste" decu. .
Bilo je pitanja direktno meni:

KAKO NEKO SE RAZBOLI, A ON NIKAD NIJE NI ZNAO DA TAKVA BOLEST POSTOJI? PA KO JE NJEMU TU BOLEST DAO I PRENEO PO ZP, AKO COVEK SAM NIKAD NIJE NI ZNAO DA TO POSTOJI I DA JE OPASNO UOPSTE?

KOLEKTIVNO NESVESNO UBRIZGAVA NESVESNIM LJUDIMA, SOPSTVENIM MISLIMA SITUACIJE. Ako lekar ima misljenje da je bolest opasna, to se prenosi na nesvestan narod, a to isto usvoji kolektivno nesvesno i to automatski i tako preuzima bolest kao opasnu nesvesno i prenosi mislima nesvesnim. Mnogi misle samo da nema veze sa ZP, ali nije bas tako. U zivot se privlaci po principu bumeranga ( ZP) nesvesno jako puno stvari, sve dok ne postanete svesni jedne drugacije istine. Zato je vazno da razumete moje teorije o zdravlju i naravno i mnogih jos ljudi poput mene. To je vazno za vas, ukoliko imate nesporazum i verujete u to da postoje opasne bolesti. Ja objasnjavam zdravlje i pozitivnu moc i samo to danas i to cinim iz sopstvenog iskustva, ali sam i iskrena da vam prenesem istinu za koju mnogi ne znaju, a misle da nesto znaju, a onda se pitaju ZASTO? . Ono drugacije, druga strana medalje, je nebitno za mene i ne postoji, jer se drzim Bozijih pravila i ljubav je uvek u meni. Samo na jedan nacin se izlazi iz kolektivnog nesvesnog, a to su dobre misli. Ukoliko osecate bes prema nekome i imate misli koje vas nerviraju i uznemiravaju, vi niste uopste pozitivni, samo niste svesni toga na taj nacin. Vas ne treba nista da nervira i nista ne treba da vas izbaci iz takta. Ali to mogu NADMOCNI LJUDI, a vi koji to jos niste, naucite da budete NADMOCNI ukoliko jos niste do sada, ukoliko jeste, onda volite sve bez uslova i bez sazeljenja. Pomagati nekome, ne trebamo ciniti sa sopstvenim mislima da su ljudi jadni i bedni i da nemaju, kriza i kriza i sta sve vec, vec cemo pomoci tako sto cemo misliti o njima da zasluzuju pomoc, jer su pozitivne duse( ako se upalo u problemima, nimalo nisu nevini po ZP i trebaju sami prvo da promene svoju svest oko toga) i prepoznace pravac samo na jedan nacin, koji ce izneti sve i svakoga u visine. Nismo mi stvoreni da zalimo druge, i saosecamo bedu, vec da ih dizemo iz loseg nesvesnog stanja i pokazemo im da to moze drugacije. Oni koji saosecaju, tuguju, jeze se , placu i strahuju sa njima, su i sami u strahu i slabo veruju u pozitivnost. Niko nikome ne treba da bude MAJKA, a u stvari i majke se ponasaju prema svojoj deci mocno i usmeravajuce pozitivno, a nikako sa strahom za tu decu, jer strah cini lose detetu. Mi trebamo da budemo sigurni u nasu decu da su oni sposobni i mocni.

Ja verujem u sve vas, da ste sposobni i mocni i samo delim moja saznanja, koja znam da ce pomoci svakome, kada zatreba.

Nick Vujisic lepo kaze: SAMO JEDNA JE ISTINA; A SVE OSTALO SU LAZNE ISTINE KOJE SAMO ZAVARAVAJU TRAG O ISTINI. Ali svako moze da veruje u istinu onako kako je nejmu volja. Neki veruju za sebe da trebaju da budu najbolji ratnici i da trebaju da ubijaju. I to je neka istina, ali kakva?

Volim vas sve i samo budite Boziji.

Pridružio se: 09.12.2011. 18:14
PostPoslato: 24.09.2012. 21:25
Mislim da je Ivs postavila vrlo zanimljivo pitanje : Da li manipulisemo sa nekim ako POZITIVNIM
ili negativnim mislima zelimo da ostvarimo neku vezu ili zelju? Za negativne smo culi vise puta, ali sta se desava sa pozitivnim?Ako ti nekoga zelis /konkretno ako je veza u pitanju/, o toj osobi sve najlepse mislis, zelis ga , zamisljas kako uzivas u njegovoj blizini,srecan si, zadovoljan i privuces tu osobu a ona nije svesna da je zbog toga tu, zar to nije manipulacija?
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 20:40
PostPoslato: 24.09.2012. 21:51
ljiska59,

ocigledno se radi o nesporazumu :)

Zamisli da naidjes na osobu koja ti se ne svidja,koju ne poznajes,koju nikad nisi videla u svom zivotu.On pozeli da ti budes ljubav njegovog života.Bas njega briga sta ti mislis,on poznaje Zakon privlacenja jer,po njemu,zakon tako funkcionise.Pozelim i dobijem.Nije tako,to je manipulacija zakonom,za vezu dve osobe mora postojati obostrano interesovanje.Nikad nemoj misliti da si privukla odredjenu osobu samo zbog toga sto poznajes Zakon,niko nije toliko mocan.Ako si privukla odredjenu osobu,znaj da je i on koristio ZP ali nesvesno.Rekli smo Zakon funkcionise znali mi za njega ili ne. :)
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: 19.12.2010. 02:48
PostPoslato: 24.09.2012. 23:09
Da bi se neki događaj desio između dve osobe, potrebno je da obe osobe učestvuju u kreiranju tog događaja. Oni su kokreatori, kako to Hiksovi nazivaju. Dakle, nije dovoljno da jedino mi želimo neku osobu i da se dogodi ljubav, makar ta osoba imala negativne emocije ka nama. To ne može tako.

Ono što mi možemo da uradimo je da sebe promenimo i utičemo na to da druga osoba osetivši te pozitivne vibracije, počinje da oseća isto i emituje slične vibracije koje će na kraju dovesti do događaja koji želimo. Ali, akcenat je ovde na promeni sebe i svojih misli i emocija. Ne možemo da menjamo druge ni na koji način osim tako što ćemo svojom promenom uticati na odnos sa njima.

I ovde se često zaboravlja da uvek treba da radimo na krajnjem cilju, a ne na sredstvu da dođemo do cilja. Dakle, ne treba nikada da radimo na tome da privučemo određenu osobu, već na tome da budemo srećni i zaljubljeni uz ljubav koja nam je uzvraćena, ne određujući ko će biti naš partner. Univerzum ima velike planove za nas i to što mi mislimo da je neka osoba "ona prava", to uopšte ne mora da bude tako. Univerzum zna bolje. Mi svesno nemamo sve informacije.

Ja znam šta je Mila pisala i znam da je ivs to malo pogrešno shvatila, bez ljutnje. Ako radimo na tome da imamo kuću, istovremeno treba da šaljemo svu ljubav sadašnjim vlasnicima kuće. Možda će oni shvatiti da je bolje da odu u manju kuću, ili veću kuću, možda će naprasno odlučiti da se odsele u Ameriku ili ko zna koji još razlog može da bude. Uglavnom, to je nešto što su oni odlučili, a mi smo uticali samo tako da oni pronađu najbolje rešenje. Može, stvarno, i da se dogodi da vlasnik premine, ali to nikako nije naša krivica ni vradžbina. To je jedino on sam mogao da "odluči". Mi šaljemo samo ljubav, najbolje namere i pozitivne vibracije. Ali, opet kažem, pogrešno je raditi na privlačenju jedne određene kuće. Treba da privlačimo kuću koja ima sve što mi želimo i u kojoj se osećamo sjajno. Možda na svetu postoji baš takva kuća, bolja i od ove koju želimo.

Ako bismo slali negativne vibracije ka bilo kome, svi znamo da privlačimo iste takve. A te negativne ne mogu da imaju uticaja na onoga kome su namenjene ako i on sam nema takve vibracije. Ne možete nekom pozitivnom čoveku ništa da naudite lošim mislima. Od njega se te vibracije odbijaju kao zraci od ogledala.
Tajna je zakon privlačenja
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 25.09.2012. 08:21
Bitno je da niko, nikome nista na silu ne cini i da niko nema lose misli o nekome drugome. A ako mi imamo dobre namere i verujemo samo u dobro, onda nema manipulacije, vec samo dobrih razmena materije i energije. Jako je vazno sta mi vibriramo i posto ja vibriram pozitivno u svakom pogledu, samo se mogu dogoditi dobre stvari u svakom momentu i svakom pogledu. To dokazujem svakodnevno svojim postupcima.
Nedavno u taksiju sam prenela vozacu moju istinu, koju je vozac odlicno razumeo i toliko mu je bilo drago zbog saznanja o meni, da mu je bilo tesko da se odvoji od mene kada smo stigli na cilj. bila je to zena vozac i jako razumno bice. A sve je krenulo od price da se ljudi ponekad plase voznje,dok sam ja objasnila da sam ja zasticena samom sobom i da ja znam da je sve u najboljem redu uvek, tamo gde sam ja. Vozac je ostao bez teksta i sa osmehom na licu. :D

Pridružio se: 09.12.2011. 18:14
PostPoslato: 25.09.2012. 09:00
Mila, divna si, i ja sam uvek pozitivna i bez spekulacija, otvorena i iskrena. Moj jedini cilj i namera je da mi uz pomoc ZP bude svaki dan radostan,Divno je sto ste svi veliki Tajnasi trenutno na ovoj temi i sto se tako dobro dopunjujete.Veliki pozdrav
Korisnikov avatar
Pridružio se: 06.07.2011. 07:23
PostPoslato: 25.09.2012. 09:36
Ivs i svi ostali dragi moji tajnasi!

Svima kojima nije jasno kako Zakon privlacenja i Zakon manifestacije radi:

Programiranjem nije dopušteno nijednom biću nanositi zlo ili neugodnosti!
Za takvu delatnost stigla bi nas zaslužena kazna:

1) Negativne misli donose nama u realnost to sto drugima mislimo, manifestuje se na nas, tzv. bumerang efekat, jer nam je svima poznat ZP - pozitivne misli privlace samo pozitivno, negativne misli privlace negativno. Znaci, Univerzum samo radi za TEBE, jer, Proka Prokic sta misli, to ce mu se vratiti bas onako kako je hteo da se dogodi nekom drugom da bi mu napakostio, a ON je vec sam sebi napakostio. :lol:

2) Zasto smo mi okupljeni ovde? Da se probudimo i menjamo svoje stare programe koje smo doneli karmom, stekli vaspitanjem i sticajem raznih okolnosti - zivimo u svetu dualiteta gde ima suprotnosti za sve (dobro - lose, ljubav - mrznja, radost - tuga,...) Mi se probudimo kad shvatimo da nam je dosta svega sto smo preziveli loseg, pa kad se upitamo: "Cekaj, bre, kako se to meni desava konstantno nesto sto me sve dublje i dublje vuce na dno i samo dubi sve veci jaz? Hocu da se menjam, hocu da disem punim plucima, da se radujem, da mi sve dobro ide." Tad pocinje osvescenje. Iz uma, gde bolesni ego vlada, prenesemo svest u dusu i dubokim poniranjem u nju, mi uvidjamo da smo MI jedino krivi sto smo sebe doveli do dna - zaboravili smo na dusu! Mi nasom svescu osvetljavamo dusu pozitivnim mislima! Iz nje pocinje polako da izlazi tama na povrsinu i svo ono blato i mulj koji se talozilo godinama, koje mi nazivamo blokadama. Tako nam se ciste i energetski centri, zvane cakre, koje ima sedam ukupno, mada ih ima vise, ali to su glavne i osnovne cakre. Sto vise unosimo mislima u dusu pozitivne energije, mi sve vise izbacamo negativnu energiju i otpusavaju se svi kanali gde sve vise i vise moze uci svetlosti i energije. Kao takvi, pocinje u nas zivot da ulaze dobre stvari, redjamo uspeh za uspehom, ispunjavaju nam se zelje, lepsi smo i zdraviji! Na licu nestaje zutilo od crne zuci koju luci zucna kesa kad smo ogorceni i u jadu, a javlja nam se rumenilo, jer smo uspostavili odlican odnos pozitivnih misli i funkciji zuci i normalno je da lakse i disemo i vedriji smo. Menjajuci sebe na bolje, mi tako veseli vidimo samo vesele ljude oko sebe, jer njih i privlacimo, a negativci, koje ignorisemo, vise ne ulaze u nas prostor i sve se bolje i bolje osecamo, iz dana u dan. Na sta god obratili paznju, to i privucemo! Onda, samo gledajte u ogledalo i vidite koliko ste svakog dana sve lepsi i lepsi, gledajte u sve sto vibrira pozitivno i polako, korak po korak, izbacajte iz vidokruga sve negativno. Pa, iako na trenutak uhvatite sebe da ste se u nesto neprijatno zagledali, sklonite pogled i pogledajte u nesto sto vam podize frekvenciju da bi ste ostali u ravnotezi. Videcete kasnije kako sami svojim takvim programiranjem i ne gledate vise ni u sta neprijatno, sam pogled vas vuce u pozitivnom smeru - to je reprogramiranje.

Programiranjem nije dopušteno delovati protiv bilo cije slobodne volje! To znači da ne smemo programirati da određena osoba u određenoj situaciji mora postupiti na određeni način. To bi značilo manipulisati drugim osobama. To ne smemo činiti ni kada mislimo da bi određeno ponašanje bilo u korist određene osobe!

1) Osoba, kojoj upucujemo dobre misli, mora tražiti baš ono što mi upucejemo. Ukoliko ona to ne želi, onda nece biti u skladu sa frekvencijom naših misli, pa one nece moci da dopru do nje. Dakle, svaka osoba koja zeli da primi nasu pozitivnu energiju kroz pozitivne misli upucene njoj licno, npr. bolesna je i slaba i pristane da se "otvori da primi", zeli da cuje lepu rec utehe i poveruje da je to istina, onda se automatski u njoj pokrece proces koji krece putem ozdravljenja. Znaci, samo na pristanak i ukoliko je to nešto što oni žele,naše misli su mocna sila koja im pomaže.

2) Svi koji su dostigli visi nivo svesti, UZVISENO JA, nemaju negativnu energiju u sebi niti mogu da je prime, jer se tada energetski centri (cakre) automatski zatvaraju. Tako su prosvetljeni isprogramirali sebe. E, tim putem mi svi ovde prolazimo, pa je neko vec stigao do najvise tacke odredista, neko zamalo da stigne, neko je na sredini puta i balansira jos sa pozitivnonegativnim, ali se trudi i dalje ide ka vrhu i uspehu. A, neko je tek posao i treba mu VERA i STRPLJENJE... Treba mu istrajnost, makar da dodje do jedne tacke odakle ce najbolje videti koliko je uznapredovao i kad uvidi da MOZE kao i svi drugi, da nastavi dalje... a kad krene dalje, sve je posle brze i lakse. To kad sam tajnas spozna ISTINU, niko ne treba vise nista da mu kaze, sve mu je jasno i prepricavace drugima svoja iskustva u zelji i nameri da i drugi opstanu na svom putu prosvetljenja.

REZIME:[/b[b]
HVALA BOGU/UNIVERZUMU STO SVAKOM PO ZASLUZI DONOSI DAROVE!

Razmislite sada, da li je bolje ovako ili onako? Kome na dobro ide, a protiv koga se uroti? DA LI SAM JA SAM ODGOVORAN ZA SVOJ ZIVOT ILI NEKO DRUGI - NARAVNO JA! DA LI JA MOGU DA UTICEM NA DRUGE SVOJIM MISLIMA - DA! Ako smo na visokoj frekvenciji, sa pozitivnom energijom i drugi mi dozvoli da mu pomognem, moje pozitivne misli su sila koja pomaze UVEK!, iako je ta osoba na nizoj frekvenciji, pozitivna energija podize vibracije negativne osobe i tako sa podudarnoscu dolazi do uspeha. NEKO NEGATIVNOG NABOJA, NE MOZE MI NAPAKOSTITI JER SAM JA NA VISOJ FREKVENCIJI! Odrzavajte pozitivne visoke vibracije! I, na kraju, JA, AKO IMAM IOLE NEGATIVNOG U SEBI I SPUSTIM SVOJU VIBRACIJU NA NIVO NEKE NEGATIVNE OSOBE, OPET NE MOGU NISTA LOSE DA MU POMISLIM JER CE SE MENI VRATITI TO STO DRUGOM POZELIM. A, ta osoba, ako meni pomisli nesto neprijatno, sve ce to toj osobi Univerzum da posalje na njegovu adresu. TO JE ZP KOJI TAKO DELUJE I NIKAKO DRUGACIJE! :P

Ivs,
Znam da ti je zelja novac i odlazak u USA. Nisam ti odgovorila na pitanje na mojoj temi, pa cu ovde. Radi da ocistis sebe od blokada, sumnju izbaci pod obavezno i unosi sto vise pozitivnosti u tvoj zivot, pa kreni da tako cista i vesela vizualizujes i novac i put za Ameriku. Ali, prethodno pocni sa nekim realnijim zeljama koje pretenduju da se brzo i lako ostvare, da bi ti pocela da verujes da Univerzum radi za tebe. Od manjih zahteva do sve vecih i vecih gde moras, kako zahtevi rastu, da ulazes sve vece i vece poverenje u ishod, u manifestaciju zelje.

VOLIM VAS I ZELIM VAM PUNO RADOSTI I ISTRAJNOSTI NA SVOM PUTESESTVIJU! SAMO NAPRED... ;)

PostPoslato: 25.09.2012. 10:31
Zahvaljujem se svima na odgovorima! Divni ste i drago mi je sto sam vas nasla :)

Pridružio se: 19.05.2012. 17:18
PostPoslato: 25.09.2012. 17:32
Kako vise razmisljam o Tajni i praktikujem neke metode, tako mi se javljaju i neka pitanja, za koja bih zeljela da dobijem odgovor od iskusnijih.
Jasno je da u svijetu postoji debalans sto se tice materijalnih dobara. Ali je jasno da u svijetu postoji taman dovoljno toliko, da kad bi se rasporedilo za sve bi bilo dovoljno.
Zato se ja sad pitam, da li je ispravno zeljeti i zakonom privlacnosti traziti za sebe ogromno materijalno bogatstvo? Zar time necemo ostetiti drugog, ako uzmemo i njegov dio? Zar time ne narusavamo prirodnu ravnotezu? Da li je najispravnije traziti od Boga ono sto nam rodjenjem pripada, jer on zna sta je za nas najbolje?
Korisnikov avatar
Pridružio se: 21.12.2010. 01:34
PostPoslato: 26.09.2012. 10:36
Na svetu ima dovoljno za svakoga. Beskonacno. Disbalans jeste veliki ali u neznanju a ne u zaradi. Svako moze da bude bogat . Ali ljudi zive u duhovnim garsonjerama.

Kada je univerzum u pitanju, priroda, Bog, tu ne postoje granice u davanju. Jedine granice postoje u nasem trazenju . Ljudi nisu nauceni da traze i vec od ranog detinjstva su im postavljene barijere.

Zivot bi trebao biti pravo izobilje za svakoga od nas. Radost , lepota, uzivanje, smeh, ljubav, razumevanje, pomoc.

Svako ima pravo da napravi izbor i odluku.
Svako ima neogranicenu moc u sebi.
Svako ima pravo da bude bogat
Svako ima jednako pravo da zivi ugodan zivot.

Avgust- to pitanje koje imas ,koje te navodi na sumnju jeste odbrambeni mehanizam tvoje paradigme. Ta paradigma ima instinkt za samodrzavanje i jedan od njih jeste sumnja.

Pridružio se: 19.05.2012. 17:18
PostPoslato: 26.09.2012. 18:34
Nenad-I AM,
Hvala ti na jasnom odgovoru.

Moguce da to jeste moja paradigma, a da je do sad nisam bila svijesna, ali mi pade na pamet -uvijek kad sam mnogo imala, nekako mi je bilo neprijatno pred onima koji nemaju (evo jos nesto za ciscenje). Mada, ja nemam negativan stav prema bogatima i bogatstvu uopste. Ne mislim da su bogati zli, bar ne vise nego oni manje bogati, ne mislim da novac kvari covjeka. Mislim da medju bogatima (uspjesnima) ima vrlo prijatnih, vrlo zanimljivih i dobrih ljudi. Mozda i vise nego na onoj suprotnoj strani.
Iz tvog odgovora vidim da nije lose zeljeti mnogo, jer ako ja zelim, nisam kriva onome ko ne zeli ili ne zna da zeli ili ne zna sta zeli. Bitno je samo znati zeljeti a da pri tom ne povredis drugog .
Medjutim, meni se opet postavlja pitanje, zar stalno zeljeti vise i vise nije jacanje svog ega? A jacajuci ego slabimo svoje Ja, svoje sebstvo.
Zar zato, da se ne bismo izgubili, nije bitnije spoznati sebe pre svega, a posle toga znacemo kako, sta i koliko zelimo, a da ne „zatrpamo“ svoje ja i da se ne identifikujemo s onim sto posjedujemo?

Povratak na Postavite pitanje