Sta je EFT, KO ZNA NESTO VISE O TOME

Pitajte sve što vam nije jasno oko primene tajne u praksi ili ostalih aspekata zakona privlačenja.

Pridružio se: 21.01.2012. 19:17
PostPoslato: 03.09.2012. 13:56
Shvatio sam da promene nema bez promene u emocijama. Da li EFT pomaze, da li je bezopasan, jer neko imao iskustva sa tim i sta je to? Hvala na odgovorima unapred.

Pridružio se: 19.02.2011. 23:27
PostPoslato: 04.09.2012. 08:18
Dragi Asketa,
Sve je bezopasno dok se ne pokaze drugacije :lol:
EFT je tehnika kojom se ciste zablokirane emocije, pomocu "tapkanja" odredjenih tacaka.
Tehnika je super i radi, mnogi sa ovog sajta su je upraznjavali.
Ali... Ja bih ti preporucila da to ipak radis sa strucnim licem, sigurnije je.
Potrazi na netu vise informacija.
Srecno!
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 04.09.2012. 08:28
http://tajna.rs/tajna-je-u-vama-nagrada/

Evo ti malo informacija o EFT-u.

Pogledaj na ovoj glavnoj stranici od Tajne...koju isti autor odrzava i na kojoj imam mnogo poucnijeg materijala nego li i na ovom forumu, koji je isto njegov.

Ja sam neko ko je procitao sve i znam tacno koliko imaju veze tekstovi, jer su ih napisali "uglavnom" iskusni ljudi i ja i probiram da li mi zaista odgovara ili ne ono sto citam.

Tajna ima samo jednu svrhu i ako je ljudi preokrenu, ona ce da skodi..tako i EFT...licno mislim po mojim kalupima da nista ne skodi..ali to je zato sto ja zivim po svom kalupu Tajne... a to su uslovi koji ne podrazumevaju nista drugo sem ljubav unutar nas i jasno saznanje..
Ne idem po simpatijama, vec po saznanjima. Trenutno istrazujem neka nova polja nauke..nije ovo sve..
Na zemlji trenutno krece TURBO budjenje...
Voleti je umece i ne podrazumeva tudje shvatanje, nego licno. A kako znamo sami svojim mislima odredjujemo sopstveni svet. Postoji i tehnika polupuna casa, koju sam sama izmislila za sebe.. ali se kasnije uspostavilo da zaista postoji...samo ja to drugacije radim,jer sam drugaciji naucila...ali savetujem strucnjake... i EFT i lupkanje mislim da je fantasticno i globalno ciscenja. ja sam se sama ocistila..shvatila sma svoje blokade i da prosto covek ne poveruje. Moja je sreca bila sto sma imala period detinjsta gde sam bila tretirana koa kraljica i blokade su nastale tek kasnije... SVA MOJA SRECA...U periodu kada sam sebe lupkala po grudima, kako bih sebe smirila kada nisam ni znala ni za Tajnu ni za EFT ( a da se nisam snasla tad..mozda ne bih ni bila ziva sad...kao su tad lekari mislili, a to bi bio kraj), ja sam tada umirivala time sebe da blokade ne eksplodiraju, jer one skode definitivno telu..ali definitivno od kada sam ih i ocistila, ja imam ljubav u sebi i sve mi je jedno sta ljudi misle o meni..nista me ne nervira vise i ne smeta,ne kuva u meni..misrna sam i ravnodusna.. sve mi ravno ...

Tada nisam znala ni za Tajnu, ni za EFT, ali sam se snasla, a kasniej sam i pronasla ovde i ovaj sajt i sve tehnike i tako da sve podrzavam, jer znam koliko je meni pomoglo kada sam bila slaba i kad, kad sam pokleknula. Da nisam tada koristila lupanje, ne znam sta bih onda...
:lol: :lol: :lol: :lol: izgledala sam ko Tarzan i njegov simpanza u DZUNGLi.. heeheheh... ali evo me i da me vidis danas..da ne poveruje covek. Ja sam stvarna i ja sma istinita i mocna danas, zahvaljujuci svemu u meni.
Da sam tad znala za EFT kurseve, ja bih provalila put dugacak i otisla da po kratkom postupku sve to resim...ali dobro... bolje ikako nego nikako..
Srecno!

Pridružio se: 15.05.2012. 10:30
PostPoslato: 04.09.2012. 22:31
Mila, hoces li molim te objasniti sta je to globalno ciscenje? Prociscavanje nekih svojih strahova? Postoji li neka tehnika za to?

Pridružio se: 15.08.2012. 22:46
PostPoslato: 04.09.2012. 23:41
Ja sam se prijavila za EFT

PostPoslato: 05.09.2012. 19:44
Istrazaujuci o sebi, uvideo sam da imam izrazito jak strah od povredjivanja i zbog toga sam se do nivoa patologije povukao u sebe. Izbegavam nepoznate ljude, mislim uvek da li bi moje pitanje upuceno nekome bilo glupo ili da li bi neko moje otvaranje protumacio kao da sa mnom nesto nije u redu i sl. a sada vidim da je uslovno receno u korenu toga bolestan strah da ne budem povredjen. Zelim da zivim, da se otvorim, da dozivim lepe stvari, lepa osecanja, lepe dogadjaje.....
Problem je u umu. Van moje svesti. Svest kao staklo, um kao celik, svest ne moze da promeni um. Zadnjih deset godina sa napisao oko hiljadu petsto strana dnevnika, citao razne knjige, pisao pesme, razmisljao, zeleo, osecao u sebi nesto sto je htelo da me priblizi samome sebi, svetlosti, Bogu ali taj problem u umu, nekakav strah od ljudi i strah od toga kako ce me ljudi doziveti nadziveo je sve pokusaje moje svesti tokom vise godina (inace, imam dvadeset sedam godina) da zivim zivot u pravom smislu te reci. To i jeste emotivni problem.
Treba mi uticaj direktno na um ali nisam dovoljno iskusan da sam u nekakvim meditacijama ili nekakvim meditativnim tehnikama promenim um na bolje. Kao svoju manu priznajem lenjost da menjam neke svoje navike. Da te navike promenim mozda bi se cudo desilo ali i navike su u umu, nisu u domenu svesti. Ramisljao sam o hipnozi, ne znam.....
Prve tri godine sam ziveo na selu kod bake. Verovatno sam tada smatrao da su me roditelji napustili pa sam bio povredjen, pa verovatno od tada imam taj strah od povredjenosti i to nepoverenje prema ljudima. Znaci, krivo interpretiran period najranijeg detinjstva da se tako izrazim. Neiskusan sam a voleo bih da saznam vise o uticaju na um, o raznim tehnikama preko kojih je moguce uticati na um.
Malo mi je jadno da se na ovakav nacin oglasavam ali eto, pitam jer me to nesto u meni sve vreme tera da dodjem sebi, da prosirim svoju svest i svesnost i pored ozbiljnog problema.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 05.09.2012. 20:54
Dragi Asketa,

moguće je da si jedini čovek za koga sam čula ko je napisao više stranica dnevnika od mene :D

A samim tim je i logično da si zatvoren. Zapravo, to je simptom zatvorenosti i nemogućnosti ili nemoći da se otvorimo bez straha da ćemo biti povredjeni. Znam, bila sam u toj priči ;)

Kako se izlazi iz te priče?

Prvo, moraš da odlučiš da izadješ odatle. Moraš da odlučiš da budeš srećan. I moraš da se pomiriš sa tim da to znači da ćeš po tome biti kao i svi ti drugi ljudi oko tebe, oni obični, oni koji te ne shvataju, ali koji nekako umeju da budu srećni.

Drugo, moraš da se dobro pogledaš u ogledalo, i da oprostiš sebi sve ono zbog čega ti sam sebi ne dozvoljavaš da budeš srećan. I da odmah raščistiš sa sobom da li zaista želiš da se rešiš svog moćnog uma, iako te čini nesrećnim, ili tvoja sujeta, ili ego, ipak ne bi mogao da izdrži taj udarac. A onda da nastaviš da čistiš i druge takve dileme i probleme koje si nagomilavao na tih 1500 stranica dnevnika. I da prihvatiš sebe i sa tim umom, i sa tim silnim dnevnicima, i da kažeš sebi da voliš sebe baš takvog kakav si, i sa tim umom, i sa tim dnevnicima. Jer niko na svetu nije baš kao ti. Ti si jedini takav, jedinstveni dijamant, brušen na posebni način, divnom i moćnom alatkom tvog britkog uma, strpljivo i detaljno, do poslednjeg detalja. I zahvali se sebi na tome, jer ćeš uskoro ustanoviti da si time stekao tako jasan uvid u svoje misli i osećanja kakav većina ljudi nije stekla ni do kasne starosti. A to je, priznaćeš, pravo blago.

Treće, okruži se ljudima koji ti mogu pomoći, i onima kakav bi želeo da budeš. Budi ovde, i budi dosadno uporan u traženju odgovora na svoja pitanja. Neko će ti već odgovoriti, bilo da se slučajno zatekao tu, ili zato što ima sličnu priču. Kao ja sada ;)

ÄŚetvrto, i u tvom slučaju najvažnije - potraži literaturu koja će te naučiti kako da pravilno meditiraš, tj. kako da umiriš taj neumorni um, i kako da osetiš da ti nisi svoj um, već divno i veličanstveno biće, božanstvo medju božanstvima, koje je ovde da bi osetilo punoću života, radosti, lepote, ljubavi i savršenstva beskraja koji se može naći i u zrnu peska, i u trenu bez početka i kraja. Ja ti od srca preporučujem Moć sadašnjeg trenutka, Ekarta Tola, ali i ostali se slažu da je meditacija jednostavno opuštanje i odvajanje od misli u našoj glavi. Nije tako teško kako misliš, a jednom kad uspeš bićeš oduševljen slobodom od tiranije sopstvenog uma koju ćeš osetiti po prvi put nakon toliko godina.

Jer ako hoćeš da živiš, a ne da misliš, onda živi. Evo sad, dok ovo čitaš, obrati pažnju šta sve osim ekrana ulazi u tvoje vidno polje. Pogledaj koliko boja i oblika, senki i svetla. Dodirni sve što ti je pod rukom, oseti različite teksture, pa i temperature predmeta oko sebe. Dodirni svoju kožu, oseti svoja ledja uz naslon stolice, i stepen utrnulosti tvoje zadnjice na stolici pod tobom :) A zatim oslušni, obrati pažnju na sve što čuješ, od svog disanja do šuštanja guma na ulicama grada.

Druže, imaš 5 čula koja ti pomažu da osetiš život u sebi i oko sebe, koristi ih što češće. A naročito sada. Jer je život uvek sada. Ne u prošlosti, ne ni u budućnosti, već upravo sada. Proturi glavu kroz prozor da osetiš svežinu noćnog povetarca. Uštini se, makar da osetiš bol. Jer i bol je život, i divan je, daleko lepši od ništavila koje nam ostavlja strah od povredjenosti.

Probaj, i ne brini, uspećeš :) Mislim, ako sam ja mogla, možeš i ti, može svako. Samo se pripremi da je pravi život lak, lep i radostan, i prepusti mu se, pa makar jednog dana shvatio da si u svojoj sreći isti kao i drugi, i običan kao najobičniji dijamant ;)

Veliki pozdrav za budućeg srećnog hedonistu :dance:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 05.09.2012. 21:12
Biljka,

baci pogled na gorni desni ugao ove strane. U okvir u kome piše "Pretraga" ukucaj "eft", klikni, i dobićeš 7 strana sa postovima u kojima se pominje EFT. Prvih nekoliko su sa ove strane, ali pri dnu ćeš videti neke od starijih. Ako se ne varam, postoje čak 2 teme koje se bave isključivo ovom tehnikom, pa polako kreni da čitaš iskustva ljudi koji su tu tehniku probali.

Ja je lično od srca preporučujem, ali upravo onako kako si ti rešila da je naučiš - od stručnog lica. Jer je tehnika veoma moćna, i ako se ne radi ispravno može da pokrene previše emocionalnog mulja sa kojim se onda teško izboriti. Ja sam bila tako hrabra, da ne kažem nesmotrena, pa sam sama krenula da je radim i dobra dva meseca dana nisam mogla da spavam duže od par sati dnevno, i budila se u 5 kad god da legnem. Iscrpljujuće, ali poučno. Naravno, kad sam našla osobu koja je umela da me vodi kroz tu tehniku, sve je bilo kao pesma. Naravno da je u početku bilo suza usled čišćenja nekih od trauma ili uverenja, ali je kasnije postajalo sve lakše i brže.

PEAT je vrlo sličan, čak i bolji i efikasniji, ali mislim da je ipak dobro da se prvo prodje EFT, da bi shvatili mehanizam otpuštanja emotivnih otrova iz organizma.

U svakom slučaju, unapred čestitam na odluci, i očekujem da čitam iskustva sa tretmana.

Pozdrav od jednog od "pionira" EFT na Tajni :clap:

PostPoslato: 05.09.2012. 21:39
Draga mau, hvala ti na tome sto si napisala. Pisala si tako lepo, nadahnuto i tako tacno i istinito. Drago mi je da ima neko ko me razume i ko ima volju da svojim iskustvom pomogne pisuci ovako lepo. Pisala si i o razresavanju dilema. Na polju duhovnog sam neiskusan i duhovno sam da se tako izrazim, prilicno sam nisko u smislu produhovljenosti a emotivno zakrzljao. Kao sto si rekla, nesto sto se decenijama stvara pustilo je korenje a to sam opet ja, takav kakav sam, ne onakav kako moj um misli vec nezavisno od toga, onakav kakvi su u sustini svi, jednak sa svima. Dobar je savet koji si mi dala da se okruzim ljudima koji mi mogu pomoci. Mislim da ce sve na kraju biti dobro, nadam se.
Hvala ti puno na vrednim savetima i dobroj volji.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 01.08.2012. 18:17
PostPoslato: 08.09.2012. 20:07
Zadnjih deset godina sa napisao oko hiljadu petsto strana dnevnika

Cao!!
razumem tvoj problem i tvoje stanje. Moze jedno ptanje? Zbog cega pises dnevnik? Da li je to ventil koji ti pomaze da sve izbacis iz sebe, da se otvoris?
Meni se cini da je tvoja sloboda zarobljena u toj svesci i da dokle god taj dnevnik postoji ti ces imati odstupnicu i ici ces jedan korak napred, a dva nazad. Trebalo bi da se ratosiljas dnevnika i da u prvo vreme tvoje misli koje zelis da kazes nekome a ne usudis se, zapisujecs na malim komadicima papira, toliko malim da je prosto nemoguce napisati sve. Posle ih ostavljaj po svuda bez nekog reda. Kasnije ces imati potrebu samo da kazes to na glas bez zapisivanja. Praktikuj zakon privlacenja paralelno s tim, meditiraj, vezbaj neku fizicku disciplinu. Pojavice se neko niotkuda i sam ces se zacuditi kako lepo razgovaras s njim....strpljenje, istrajnost i volja ce vremenom takodje jacati. Za relativno kratko vreme ces biti covek kakav si zeleo da budes.....
Da li se imalo slazes sa mnom? :thumbup:

PostPoslato: 08.09.2012. 22:06
hvala Mau na savetu. Javicu utiske ;) Pozzz

PostPoslato: 09.09.2012. 03:56
Zasto pisem dnevnik? Zato sto svih ovih godina nisam nasao drugi ili bolji nacin da neku svoju energiju oslobadjam iz sebe, osim kroz taj dnevnik i pesme. Nije bas da nemam sa kim da razgovaram, imam i porodicu i nekoliko prijatelja, od kojih je jedan sigurno onaj pravi. Sustina je da imam izrazito jak kompleks nize vrednosti. On me je naterao na ekstremno zatvaranje u sebe. Zbog njega mi je zivot na svim poljima zablokiran. Kada bih uspeo nekako da oslabim ili unistim taj osecaj manje vrednosti zivot bi mi se pretvorio u raj i s obzirom na godine koje su prosle u nekoj vrsti agonije spreman sam na sve tehnike, jedino me buni ono pitanje lakseg i tezeg puta. Tesla je rekao sto teze to bolje, put je uvek dug i tezak ako je ispravan a opet, ne znam da li postoje neke hipnoze, Silva metod i sl. sto bi mi omogucilo brzi napredak.... Nije me sramota da priznam da imam taj kompleks nize vrednosti. On je cak u mojoj porodici prisutan, mozda nesto vise sa oceve strane, tako da su koreni toga preduboki, takvi da bi od mene mozda moglo i da se dignu ruke, hehe. Za par meseci slobode, pomislim ponekad, dao bih sve, pa i ceo zivot ali one prave slobode, koju covek ima trezne glave, od svoga znanja i pravilnog ponasanja i delovanja.
Da li verujem da ce mi biti bolje? Morao bih tada da budem neki drugi ja. Morao bih da pobedim sopstveni ego, da pobedim ekstremno jak kompleks nize vrednosti. Da li verujem da cu ga pobediti? U svakom slucaju, to bi za mene bilo cudo. Cuda se verujem desavaju. A za ta cuda je potrebna vera. Da li cu imati veru? Motivaciju? Da, to sve zavisi od mene. Pokusavao sam puno puta do sada ali uvek bih stao negde na pocetku. Sto zbog lenjosti, sto zbog straha od energije sa kojom nisam znao sta cu sto zbog nedostatka kontakta sa odgovarajucim ljudima.
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: 19.12.2010. 02:48
PostPoslato: 09.09.2012. 08:41
Dragi asketo,

ti si već započeo proces svoje transformacije čim si na ovom sajtu i aktivno učestvuješ u diskusijama. Da bi ostao na tom putu, neophodno je da budeš istrajan i da ne odustaješ. To, naravno, podrazumeva da menjaš svoje navike i da uvek vidiš krajnji cilj pred očima. Ako tačno znaš kako izgleda taj "srećni JA", "samopouzdani JA", "ekstrovertni JA", onda je mnogo lakše da se prebrodi svaka prepreka koja se nađe na putu.

Dakle, razmišljaj o tome kakav želiš da budeš. Razmišljaj o detaljima. Ĺ ta radiš? Kako se ponašaš? Ko se nalazi oko tebe? Kako pričaš? Kome se sviđaš? Kome se ne sviđaš, ali te baš briga za to? Kako si obučen? Kako se osećaš?

Napiši sve to u svoj dnevnik. Opiši do najsitnijeg detalja kakav želiš da budeš. I piši to svakog dana. Možda nije loša ideja da otpočneš da pišeš sasvim novi dnevnik - dnevnik svog preobražaja. U njemu će svakog dana biti isti tekst - opis tvog željenog JA. Takav "JA" treba da bude i predmet tvojih meditacija. Opusti se i razmišljaj o tome kako si već sada postao onakav kakav želiš da budeš.

A EFT je prečica do postizanja uspeha, pogotovo u situacijama kada su emotivne blokade toliko jake kao kod tebe. EFT ti pomaže da se vrlo brzo oslobodiš svih tih negativnih podsvesnih programa koji te drže u stanju u kom ne želiš da budeš.

Ali, pošto su kod tebe te blokade jake, nemoj nikako sam da pokušavaš da radiš EFT jer možeš sebe da dovedeš u situaciju da oslobodiš veoma jake emocije sa kojima nećeš moći da se izboriš.

Predlažem ti da uložiš u sebe time što ćeš da odeš na jednodnevni grupni EFT tretman kod Jasmine Kovačev. Upoznaćeš se sa EFT-om i sigurno se osloboditi gomile tereta, kako tvojih glavnih blokada, tako i puno manje jakih blokada.
Tajna je zakon privlačenja
Korisnikov avatar
Pridružio se: 01.08.2012. 18:17
PostPoslato: 09.09.2012. 08:50
O.K. Potpuno si svestan toga da imas kompleks manje vrednosti, ali priznajes da ne mozes da istrajes da ga eliminiras i da si vise puta stao na pocetku. Ako se rezultat ne vidi za par dana, gotovo je. :naughty: Kompleks je prisutan u tvojoj porodici, pa mislis da je red i da ga i ti imas, tradicije radi? Koreni ne mogu da budu preduboki jer ne postoje, tvoj otac i preci nemaju nikakve veze sa tobom osim ako si odgajan u tom duhu da je potrebno imati kompleks posto je tako odvajkada. Ti si ti, jedan i niko nema nikakve veze s tvojim kompleksom osim tebe. Ti bi dao sve za par meseci slobode, a lenjost ti ne da da istrajes....znaci, ipak ne bi dao sve :snooty:
Kako znas da su ljudi s kojima mozes da razgovaras pravi ljudi? Da li su to mozda tvoji sapatnici koji ti povladjuju ili samo oni koji te razumeju ne pruzajuci ti pravo resenje?

Ova tvoja konstatacija

Sto zbog lenjosti, sto zbog straha od energije sa kojom nisam znao sta cu sto zbog nedostatka kontakta sa odgovarajucim ljudima.

Je kontradiktorna sa:

Nije bas da nemam sa kim da razgovaram, imam i porodicu i nekoliko prijatelja, od kojih je jedan sigurno onaj pravi.

Pa sada malo u sitna creva:

Nije bas da nemam sa kim da razgovaram, imam i porodicu

...imas porodicu ali:

On je cak u mojoj porodici prisutan

Probaj da procitas sta si sve pisao u svom dnevniku, sigurno ces naci gomilu ovakvih primera.
Verujem da si pokusao da analiziras svoje tekstove i sam bi dosao do nekog, mozda istog zakljucka.
Ne kazem da ti je lako, nego mi se cini da se premalo angazujes za svoje dobro

PostPoslato: 09.09.2012. 09:08
DeagI Asketa, manje lenjosti, vise rada! Nije lako prekinuti ustaljeni obrazac ponasanja, ali nije nemoguce. Stvar je u tome koliko ti se zaista smucilo da se osecas inferiorno, da kazem nemocno. Uradi svakog dana nesto lepo za sebe, nesto novo i drugacije. Pokusaj da ne bombardujes sebe losim mislima HODAJ USPRAVNO! Sigurna sam da ti to mozes! Iskrenost je uvek prvi korak, a ti si bio iskren pishuci sve ovo. SAMO NAPRED!

PostPoslato: 09.09.2012. 14:48
Hvala vam mnogo svima na pomoci.
Tacno je da se dovoljno ne borim za svoje dobro jer uvek moze vise ali nesto sto nikada nisi imao, kao na primer ljubav prema sebi ne moze lako da se stvori. Da je u pitanju neka prolazna kriza pre koje je sve bilo u redu tada bi isto bilo tesko ali opet lakse nego da ni pre te krize nije bilo kako treba. Nije isto na trenutak ili kraci period biti lisen svetlosti i biti slepac ceo zivot ali opet to je opravdavanje. Kazu da budala trazi opravdanje a pametan resenje.
Postovana i draga Unicorn, iskren da budem, tacno je da se ne trudim dovoljno ali je tacno i da ovo traje ceo zivot, sto me ne opravdava ni u cemu ali stoji kao neka cinjenica. To mi je uslo u prirodu i u karakter ali to me opet ne opravdava.
Hvala vam jos jednom svima na pomoci i poucnim komentarima.

Pridružio se: 15.08.2012. 22:46
PostPoslato: 11.09.2012. 23:18
Sto se tice pisanja dnevnika, ja upravno citam knjigu "Kvantni uspeh" od Sandre Tejlor, i , izmedju ostalog,pominje i dnevnik. Citiram:

Oslobodite se negativnih mislipomocu dnevnika. Ako ste potisteni,zabelezite svoje misli, a potom napisite pozitivnu pretpostavku. Ako osecate strah,afirmisite da cinite zaokret ka poverenju. Ako ste gnevni, u dnevniku pisite o tome. To ce vam pomoci da svesno uvedete mir u svoje emocije.Ispusite svoju gnevnu energiju, a potom situaciju prepustite Univerzumu. Blagoslovite je i istinski prepustite.

PostPoslato: 11.09.2012. 23:31
Ta ideja iz knjige kvantni uspeh je genijalna. Samo pogledati sta si negativno napisao u dnevniku i to obrnuti pa napraviti pozitivnu afirmaciju. Tu misao sam i ja procitao u toj knjizi ali prilicno sam podeljen oko mnogih stvari.....

Povratak na Postavite pitanje